Utstyr og tips til bekledning

ALPINUTSTYR behøver ikke være en dyr investering. Klubben har en god avtale med Sport1 Rena der vi får gode rabatter på utstyr til både nybegynnere og viderekommende. I tillegg satser klubben på gjenbruk, det er masse bra brukt utstyr både i klubben, på klubbens byttedag og på FINN.NO.J. Hvis dere har spørsmål angående utstyr er det bare å spørre trenerne.

 

 

 TIPS OM BEKLEDNING

HUSK at votter er varmere enn hansker når det er kaldt. Litt kuldekrem i fjeset på barna eller bruk av kuldemaske kan også være å anbefale. Det anbefales bruk av ull innerst mot kroppen. Ikke kle på så mye at det blir vanskelig å bevege segJ Det er VIKTIG at en ikke har mange par sokker i slalåmstøvelen, det bør brukes ett par tynne/normale ullsokker som når over kanten på slalåmstøvelen (type Ulvang og lignende). Stilongser og bukser skal ikke puttes ned i skoen, men trekkes ned til skoen etter at den er spent sammen. Dette for at støvelen skal sitte tett på leggen/foten, en løs sko kan føre til skade ved fall.  

Hjelm er påbudt og briller anbefales på grunn av sikkerhet og kulde